Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sposób rekrutacji

REKRUTACJA
UCZESTNIKÓW PROJEKTU 
MOPS – Można Owszem Pomóc Sobie

Grudzień 2009r.

 


Procedura rekrutacji uczestników projektu MOPS – Można Owszem Pomóc Sobie realizowanego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościerzynie składa się z następujących części:

1. Ogłoszenie informacji o naborze uczestników do Projektu.

2. Zgłoszenie chęci uczestnictwa i wstępna rozmowa informacyjna.

3. Wypełnienie ankiety rekrutacyjnej oraz deklaracji dobrowolnego uczestnictwa.

4. Wyznaczenie beneficjentów projektu przez koordynatora.

5. Poinformowanie osób zakwalifikowanych do uczestnictwa w Projekcie.

 
OGŁOSZENIE INFORMACJI O NABORZE UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU

 Z końcem 2009 roku MOPS Kościerzyna rozpoczął przygotowania do realizacji projektu systemowego na rok 2010. Projektem postanowiono objąć osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowe i pracujące, które chcą zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Bezpośrednio w proces rekrutacji zaangażowanych zostało 10 pracowników socjalnych oraz koordynator projektu.

Pracownicy socjalni przeprowadzą wstępnie rozmowy i wywiady po czym przekażą informacje o realizacji Projektu w swoich środowiskach w celu stworzenia grupy beneficjentów ostatecznych. Do wstępnych rozmów dotyczących projektu postanowiono zaprosić 60 osób spełniających podstawowe wymogi uczestnictwa w projekcie.

 
ZGŁOSZENIE CHĘCI UCZESTNICTWA I WSTĘPNA ROZMOWA INFORMACYJNA

 Wytypowane wstępnie przez pracowników socjalnych 60 osób w styczniu 2010r. przejdzie rozmowę informacyjną z koordynatorem projektu. Uczestnicy poproszeni zostaną o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej. Po rozmowie oraz analizie potrzeb przedstawionej w ankietach wytypowani zostaną beneficjenci Projektu - 30 osób do kontraktów socjalnych oraz 10 do PAL - u. Pozostałe osoby zainteresowane wpisane będą na listy rezerwowych uczestników projektu.

Dla wytypowanych kandydatów zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem działań w projekcie, na którym ostatecznie zostanie potwierdzona ich chęć udziału w projekcie.

 
WYPEŁNIENIE ANKIETY REKRUTACYJNEJ ORAZ DEKLARACJI DOBROWOLNEGO UCZESTNICTWA WYZNACZENIE BENEFICJENTÓW PROJEKTU

 Po wypełnieniu ankiety oraz deklaracji dobrowolnego uczestnictwa i przeprowadzonym spotkaniu organizacyjnym koordynator w porozumieniu z pracownikami socjalnymi i pedagogiem ostatecznie kwalifikuje kandydatów na uczestników projektu. Jeżeli liczba osób zakwalifikowanych do projektu będzie niższa niż zakładana ilość miejsc zapisy zostaną wznowione.


 POINFORMOWANIE OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Po przeprowadzeniu wszelkich formalności pracownicy socjalni i pedagog telefoniczne poinformują wybranych uczestników Projektu. Jednocześnie przekazując termin pierwszych planowanych zajęć – miesiąc marzec 2010r.

Copyright © 2013 mops.kna.pl Wykonanie mako24.pl